Blog

Latest Industry News

Pasta Cila | Boya Koruma

Pasta Cila Ankara Boya Koruma Ankara Detailing Ankara
  • Şubat 28, 2017
  • Genel
  • Posted by
  • Pasta Cila | Boya Koruma için yorumlar kapalı

90 lı yıllardan kalma pasta cila kelimelerinin günümüze yansıması olan boya koruma kelimesi, son 5-6 yıldır yeni nesilin vazgeçilmezi olmuşdur.

Göz kamaştıran daha derin parlaklık ve çizilme direnci yüksek boyalar  için her geçen gün yenilenen formülasyona sahip ürünler piyasaya çıkmaktadır. Bizler işimizi severek yapan müşteri aracını kendi aracımız gibi gören, her müşterimize ve aracına ilk müşterimiz ve ilk boya koruma uygulaması yaptığımız araç gibi özen gösteren uygulamacılarız.
Sizlerde aracınızın boyasında oluşan çizikler, kuş pisliği sonucu olulan yanıklar, derin çizikleri* ,hologram ve hare gibi sıkıntılar, sıfır araç boya koruma uygulaması vb uygulamalar için bizimler iletişime geçebilirsiniz.

Sizlerden gelen soruları okuyucuları sıkmadan 🙂 3-5 maddede sıraladım.

– Aracıma Pasta Cilamı ? Boya Korumamı yaptırmalıyım
— Öncelikle pasta,  boya yüzeyindeki oksitlenmiş, çizilmiş deforme olmuş yüzeyi temizlemek için kullanılan üründür. ilk aşamada araca pasta uygulanır (pasta cila  işleminden önce araç belirli aşamalardan geçerek uygulamaya hazırlanır) Ardından araca cila ve hare giderici uygulanır sonrasında ise müşteri ile yapılan anlaşma sonucundan Boya koruma diye tabir edilen katı wax uygulaması yapılır. Katı wax yerine nano ürünler daha çok tercih edilmelidir..

– Kaç kat Meguiar’s ürün kullanıyorsunuz ?
–Kaç kat derken?
-İnternette görüyoruz 5 kat 6 kat boya koruma yapıyorlar
— Öncelikle her aracın boya durumu ve boya kalınlığı farklıdır. Kullanmış olduğum ürünler dünya çapında kendini kanıtlamış markalardır. Her araca Meguiar’s ürün kullanmıyorum ve bunun yanında 5 kat 6 kat boya koruma diye birşey yokdur.
Sizin aracınızın boyası incedir aşındırıcılık seviyesi düşük bir ürün yeterli gelir, başka bir aracın boyası ise serttir sizin aracınıza kullanmış olduğum ürünü 6 kat kullansam bile çizikleri alamam.

-Sıfır araç aldım buna ne tavsiye edersiniz?
— Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Sıfr araçlarda benim tavsiyem imkanlar doğrultusunda ilk olrak Seramik Kaplamadır yada Kaput Koruma Filmi ve çamurluklarınıza koruma filmi ardından aracın kalan kısımlarına Seramik kaplama uygulamasıdır.

– Pasta Cila uygulamanız kaç saat sürüyor?
— Aracın boya durumuna göre ortalama 1-2 iş günü sürmektedir.

– Kışın boya koruma yaptırılırmı?
— Boya koruma uygulamasının zamanı yada mevsimi yokdur.

Hızlı iletişim numaramız 0505 554 19 19
Ragıp Tüzün Caddesi No: 113/A Yenimahalle Ankara
Bizi Facebook ve Youtube üzerinden takip edebilirsiniz.
www.facebook.com/boomtuning
www.youtube.com/alicanyigit
** Sıfır araç boya koruma uygulamarı için randevu almayı unutmayınız.

Back to top